ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА

Часто можна зустріти людину у якої немає бажання йти на роботу, але це не означає, що ця людина ледача або бездарна. Просто вона вибрала не ту професію, яка б відповідала рисам її характеру, прагненням душі. І щоб цього не сталося, потрібно допомогти учневі знайти своє місце у житті. Але чи зможе дитина без допомоги старших опанувати свої дії, щоб обрати вірний життєвий шлях?. Особиво зараз, коли наша держава перебуває в умовах періоду до ринкових відносин, створюються нові форми власності та нові умови ринку праці. І тому важливо, щоб учні зробили своєчасний та обгрунтований вибір професії та навчального закладу, для подальшого розвитку своєї особистості, авторитету у суспільстві, колективі, ефективної реалізації свого потенціалу.

Якщо вибір професії зроблено необдумано, то це приносить великі розчарування, психологічну виснаженість та соціальні втрати (ускладнення в навчанні, труднощі в працевлаштуванні та в процесі самої професійної діяльності). І тому постає важливе питання в організації та проведенні профорієнтаційної роботи в ліцеї, щоб допомогти учневі «не заблукати» в тенетах важких умов ринку праці.

Профорієнтаційна робота в Великобурлуцькому ліцеї проводиться від восьмого до випускного класу. Методика проведення профінформаційної роботи різна, враховуючи вік учнів (починаючи від бесід з учнями про світ професій та їх уподобання, закінчуючи співпрацею з центром зайнятості та вузами м. Харкова). Проводиться комп'ютерне тестування, результати якого допомагають ліцеїстам самовизначитися у майбутньому професійному напрямку. Завдяки цій роботі учні дізнаються про рівень свого інтелекту, характер і здібності, а особливо про те, як використати власні індивідуальні можливості при виборі професії.

Учні ліцею беруть участь в зустрічах з викладачами вищих навчальних закладів. Щорічно викладачі ХАІ проводять контрольні роботи, які полегшують вступ наших випускників в даний вуз. В ліцеї існують 2 профілі: фізико – математичний і хіміко - біологічний, більшість випускників вступають до вузів саме за цими напрямками: «Зооветеринарна академія, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського - спеціальність «екологія», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Українська інженерно-педагогічна академія, Харківський інститут банківської справи Університету банківської справи Національного Банку України, Харківський національний економічний університет» та багато інших.