Збирання до ліцею

Необхідно привчити дитину:
- до певного режиму (приміром, підйом о 7.00. відбій о 21.00-21.30) і стежити за тим, щоб дитина висипалася. Режим рекомендується дотримувати не лише в робочі дні, а й у вихідні й під час канікул. Недосипання - одна із причин, через які дітей важко збирати в школу рано-вранці.
- звечора збирати сумку в школу. Не варто витрачати час на збір книг і зошитів у напівсонному стані вранці, тим більше, що - є шанс щось забути.
- готувати домашнє завдання після школи в той же день. Виробіть певний режим роботи над уроками (певний час із перервою на відпочинок), але в жодному разі не залишайте якусь частину уроків на ранок, особливо, якщо дитина ходить у першу зміну. Звечора готувати одяг і взуття на завтра. Щоб заощадити час вранці, звечора допомагайте дитині підготувати одяг і взуття наступного дня.

Урізноманітніть сніданок дитини. Якщо дитина їсть без апетиту або й зовсім відмовляється від сніданку, урізноманітніть його. Разом з корисними продуктами, завжди купуйте щось, що дуже любить ваша дитина (чим її можна заманити на кухню!) Так сніданок стане веселішим і охочішим!
Якщо дитина повільно збирається вранці, піднімайте її раніше, щоб у вас було більше часу на збори в школу й не доводилося зайвий раз підганяти дитину. Нехай дитина збирається у своєму ритмі!
Найважливіший момент у боротьбі з неорганізованістю дитини вранці - це мотивація. Мотивація може бути найрізноманітнішою - це може бути відвідування цирку, парку розваг, покупка нових іграшок, дисків з іграми тощо. Найголовніше, щоб дитина була сама зацікавлена вставати вчасно в робочі дні. Домовтеся з дитиною також і про те, що у випадку, якщо вона буде усвідомлено неорганізованою зранку і спізнюватиметься в школу, їй дадуть менше часу на ігри (загалом, буде якесь незначне покарання за погане поводження).