Повернутися до звичайного режиму

Методичні поради щодо підготовки мультимедійної й комп'ютерної презентацій

1. Необхідно використовувати так звані рубані шрифти (наприклад, різні варіанти Arial бо Tahoma). Рекомендований розмір шрифту:35—60 для заголовків і 25—50 пунктів для основного тексту. Слід уникати курсиву й шрифтів із зарубками, тому що іноді це може ускладнити сприйняття тексту. У деяких випадках краще писати великими (заголовними) літерами (тоді можна використовувати менший кегль). Іноді добре виглядає жирний шрифт.

2.Варто враховувати, що на великому екрані текст і малюнки будуть виглядати так само, як на екрані комп'ютера. Часто для підписів до рисунків або таблиць обирається дрібний шрифт (менше за то пунктів). Це помилка: звичайно на проекції шрифт буде більшим. але й відстань до глядача буде значно більшою. Можна провести розрахунок: якщо шрифт можна прочитати на екрані комп'ютера за звичайної відстані (близько 40—60 см, або інакше —1—2 діагоналі екрану, то і в аудиторії шрифт буде добре видно на відстані і—2 діагоналей екрану).

3. Важливо добрати правильне поєднання кольорів для фону й шрифту. Вони повинні контрастувати, наприклад, фон — світлий, а шрифт — темний, або навпаки. Перший варіант переважає, оскільки текст читається краще. Світлі літери на темному тлі не завжди можна назвати вдалим вибором для презентацій, бо при цьому в очах часто починає рябіти (особливо, якщо шрифт дрібний), крім того, іноді не досягається візуальний ефект, необхідний для афективного сприйняття матеріалу. Використання фотографій замість фону також не завжди є вдалим через труднощі з добором шрифту. В цьому випадку треба або використовувати однотонні, іноді трохи розмиті, фотографії, або розташовувати текст не на самій фотографії, а на кольоровій підкладці. Іноді доцільним є використання «тематичного» фону: поєднання кольорів, що мають - смислове навантаження тощо.

4. Слайдів не повинно бути багато, інакше вони будуть занадто швидко змінюватись. і слухачам не вистачить часу для запису.

5.Слайди не треба перевантажувати ні текстом, ні зображеннями. Краще уникати слайдів, перевантажених текстом. Не варто розташовувати на одному слайді більше 2—3 малюнків (таблиць), інакше увага слухачів буде розсіюватися.

6. Слайди повинні бути синхронізовані з текстом виступу. Презентація повинна доповнювати, ілюструвати те, про що йде мова на занятті. При цьому вона не повинна ставати головною частиною лекції, не повинна повністю дублювати матеріал уроку. Найкраще, коли слухач, що не встиг сприйняти зображення, може компенсувати нестачу інформації, слухаючи лек тора, і навпаки, побачити на демонстрованих слайдах те, що не дочув. Природно, що для цього краще самому керувати зміною слайдів або ж, якщо це неможливо, і проектором керує інша людина, настільки точно розрахувати час, щоб операторові лишалося тільки розпочати показ слайдів. Якщо ви працюєте з Microsoft PowerPoint, то виходом може бути збереження підсумкової презентації не у форматі «Презентація PowerPoint», а у форматі «Демонстрація PowerPoint». Тоді показ слайдів розпочнеться одразу після запуску програми.

7. Посилити ефект від використання презентацій можна, роздаючи роздруківки складних малюнків, таблиць, схем, особливо тих, які наводяться лише як додатковий ілюстративний матеріал. Використання таких роздруківок може значно прискорити хід лекції, заощадивши час для запису більш важливих речей. Якщо малюнок або схема дійсно важливі для розуміння суті заняття, варто показувати їх не в остаточному варіанті, а виводити поступово (як при малюванні на дошці). Це дозволить пояснити, як пере- малювати схему або малюнок і буде сприяти кращому запам'ятовуванню, розвитку логіки.

8. У презентації не варто використовувати музичний супровід, якщо він не стосується теми заняття безпосередньо, тому що музика відволікає й розсіює увагу. Це також стосується й анімаційних ефектів: не варто думати: «що більше ефектів, то краще». Найчастіше такі написи не викликають нічого крім роздратування. Припустимим є використання анімації для створення певного настрою (в такому разі анімація тим більше повинна бути стриманою й добре продуманою), або для демонстрації динамічних процесів (наприклад, для поетапного виведення на екран малюнка).

9. Якщо презентація призначена тільки для показу (не для друку), то доцільно «стискати» картинки до роздільності екрану (76 точок на дюйм), а також використовувати малюнки у форматі jpg. Це зменшить обсяг презентації і значно прискорить і спростить роботу.

Кiлькiсть переглядiв: 555

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.